Marca 2018

Poniedziałek 26 marca 2018

WYJAZD NA BASEN PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
poniedziałek, 26 marca 2018 13:44
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Dnia 23.03.2018r. w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie klasa IVa i IVb wraz z wychowawczyniami panią Elżbietą Maćkowiak i panią Dorotą Janus już kolejny raz wyjechały na basen do Głogowa.
Czas spędzony na basenie przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.
Dorota Janus, Elżbieta Maćkowiak

ZDJECIAPiątek 23 marca 2018

WITAMY WIOSNĘ PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s Magda Szczepaniak
piątek, 23 marca 2018 06:47
Artykuły przedszkola / Aktualności przedszkola

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty, krokusy. Ptaki powracają z ciepłych krajów. To znaki  odchodzącej  od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny.

 

Wspólne obchody I Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości w naszym przedszkolu. Dnia 21 marca 2018 uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Przedszkolaki ubrane w kolorowe opaski na głowach
z instrumentami w rękach oraz radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre

Karolina Żuk

 Czwartek 22 marca 2018

ZUCHY PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
czwartek, 22 marca 2018 21:09
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

W październiku b.r. po raz pierwszy powstała przy naszej szkole Próbna Gromada Zuchowa „Mali Tropiciele”. Druhną drużynową zuchów zgodziła się zostać Donata Szuflita – Szenknecht. Fachowa literatura, zasoby Internetu, kontakt z innymi druhami i druhnami, a przede wszystkim wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi pozwoliły na prowadzenie ciekawych zbiórek, które cieszą druhnę i zuchów.

W listopadzie z radością uczestniczyliśmy po raz pierwszy w biwaku we Wschowie, który otwierał Start Zuchowy. Była to pierwsza wielka przygoda zuchów, które zdobyły tam swoją pierwszą sprawność – Małego Księcia.
19 grudnia 2017 r. pierwsze umundurowane zuchy wspólnie z harcerzami roznosili po miejscowych instytucjach Betlejemskie Światełko Pokoju.
21 lutego 2018 r. ponownie wyjechaliśmy na biwak, gdzie razem z harcerzami przeżywaliśmy kolejną przygodę z okazji Dnia Myśli Braterskiej.
Nie zapominamy o uroczystych mszach św. i państwowych świętach.
19 marca 2018 r. gościliśmy na zbiórce bardzo ważne osoby: Komendantkę Hufca ZHP Wschowa – phm. Hannę Romanowicz, z-cę Komendanta – hm. Mariolę Kląskała – Poniży oraz phm. Michalinę Gertych, pana dyrektora Daniela Mikę oraz jego zastępcę panią Bronisławę Weleszczuk.
Był to dla nas ważny dzień, bo zakończyliśmy z sukcesem okres próbny.
Dziękuję pani Małgosi Bednarskiej za kilkumiesięczną pomoc w najtrudniejszym dla nas czasie.
Czuwaj!

Notatkę sporządziła druhna Donata Szuflita - Szenknecht


W miniony poniedziałek w 31 Próbnej Drużynie Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego miała miejsce zbiórka pokazowa, na której harcerze gościli przedstawicieli komendy Hufca ZHP Wschowa oraz dyrekcje Szkoły Podstawowej w Szlichtyngowej. Zbiórka miała na celu zakończenie okresu próbnego drużyny. U jej kresu druhna komendant phm. Hanna Romanowicz przekazała nam dobrą nowinę, że w najbliższym czasie zostanie wydany rozkaz zamknięcia okresu próbnego i 31 stanie się pełnoprawą drużyną harcerką.
dh. Zuzanna Kaczmar

GALERIA


SMERFY W O. K. PARKU PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s Magda Szczepaniak
czwartek, 22 marca 2018 00:00
Artykuły przedszkola / Aktualności przedszkola

21 marca 2018r. przedszkolaki (najmłodsza grupa) pojechały na wycieczkę do Głogowa. Sala zabaw jest odpowiednim miejscem do miłego spędzenia czasu. Tutaj nikt się nie nudził. Dzieci do dyspozycji miały labirynty z basenami, z kolorowymi piłeczkami, dmuchany plac zabaw, karuzelę, samochody, piłki, klocki, zabawki... Wszyscy świetnie się bawili i trochę żal było wracać do przedszkola.

Katarzyna Ilmakśroda 21 marca 2018

JADŁOSPIS PRZEDSZKOLE 26.03-30.03.2018 PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s Magda Szczepaniak
środa, 21 marca 2018 19:14
Artykuły przedszkola / Aktualności przedszkola

JADŁOSPIS 26-30.03

PIONIEDZIAŁEK 26.03.2018

Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem ekstra, polędwicą miodową, jajkiem                                i rzodkiewką  Mleko czekoladowe, Mandarynka  (1,3,7,9)

Obiad: Zupa jarzynowa na indyku, Naleśniki z mąką pełnoziarnistą i twarogiem waniliowym, Kompot truskawkowo- jabłkowy/1,7,8/

WTOREK 27.03.2018

Śniadanie: Owsianka na mleku, bułki pszenne i grahamki z masłem, filetem z indyka, ogórkiem kiszonym, posypane tartym żółtym serem, Pół banana (1,7,9)

Obiad: Rosół z makaronem i natką pietruszki, Schab w sosie własnym, Surówka                  z młodej kapusty, ogórka zielonego i koperku, Kasza gryczana biała, Kompot z czarnej porzeczki (1,7,8)

ŚRODA 28.03.2018

Śniadanie: Sałatka makaronowa (makaron ryżowy, ogórek zielony, kukurydza, koper, polędwica drobiowa sos jogurtowy z majonezem i nutą czosnku) Chleb 4 ziarna                            i na zakwasie z masłem, wędliną i twarożkiem z suszonymi pomidorami, Herbata owocowa z miodem naturalnym, Rodzynki(1,7,9)

Obiad: Zupa z czerwonej soczewicy, Knedle z twarogiem i jogurtem naturalnym, Kompot wieloowocowy, Pół gruszki (1,3,7,8)

CZWARTEK 29.03.2018

Śniadanie: Chleb razowy i na zakwasie z masłem, szynką z chrzanem, Pomidorki   koktajlowe, Mleczna kawa zbożowa (1,7,9)

Obiad: Kapuśniak z koperkiem, Klopsiki w sosie pomidorowym, Ziemniaki, Surówka                  z białej rzodkwi z marchewką i kukurydzą , Kompot jabłkowy (1,7,8)

 

PIĄTEK 30.03.2018

Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, Jajecznica na maśle, szczypiorek, pasztet drobiowy, Papryka, Kakao(1,3,7)

Obiad: Krupnik z jarzynami, Makaron pełnoziarnisty z twarogiem, Pół jabłka, Kompot               z czerwonej porzeczki(1,5,7,8)

 

Cyfry w nawiasach oznaczają numery alergenów, podanych w tabeli obok.

Dzieci podczas pobytu w przedszkolu dostają bez ograniczeń wodę źródlaną niegazowaną.

 

Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.


JADŁOSPIS PRZEDSZKOLE 19.03-23.03.2018 PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s Magda Szczepaniak
środa, 21 marca 2018 19:11
Artykuły przedszkola / Aktualności przedszkola

JADŁOSPIS 19-23.03

PIONIEDZIAŁEK 19.03.2018

Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem ekstra, szynką z kurczaka, Pomidorki koktajlowe Kiełki, Twarożek „Łaciaty”, Pół gruszki, Mleko czekoladowe (1,7,9)

Obiad: Żurek z jajkiem i kiełbasą, Racuchy z bananem, Lemoniada pomarańczowo- cytrynowa                               z miętą (pomarańcze, cytryny, miód ,świeża mięta) /1,7,8/

WTOREK 20.03.2018

Śniadanie: Musli „Sante”z mlekiem, bułki pszenne i z ziarnami z masłem, polędwicą sopocką,      ogórkiem zielonym i czerwoną cebulką, Pół kiwi (1,5,7,9)

Obiad: Zupa grysikowa z natką pietruszki, Kotlet schabowy, Ziemniaki, Surówka z kapusty pekińskiej, papryki i kukurydzy, Kompot agrestowo- truskawkowy (1,3,7,8)

ŚRODA 21.03.2018

Śniadanie: Parówki z szynki na gorąco, Ketchup „Pudliszek dla dzieci”, Chleb słonecznikowy na zakwasie z masłem i żółtym serem , Papryka czerwona i żółta, Jabłko, Herbata owocowa naturalna z miodem (1,7,9)

Obiad: Zupa fasolowa, Pyzy na parze z sosem jogurtowo-truskawkowym, Kompot z czarnej porzeczki (1,3,7,8)

CZWARTEK 22.03.2018

Śniadanie: Chleb z lnem i na zakwasie z masłem, sałatą masłową, polędwicą drobiową                       i ogórkiem kiszonym, Kakao, Marchew do chrupania   (1,7,9)

Obiad: Zupa brokułowa, Udziec z indyka w sosie własnym, Kasza perłowa, Sałatka z buraczka czerwonego, Kompot gruszkowo- jabłkowy (1,7,8)

 

PIĄTEK 23.03.2018

Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, Twarożek z rzodkiewką, ogórkiem zielonym                                               i szczypiorkiem, Kabanosy, Mleczna kawa zbożowa(1,3,7)

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem i natką pietruszki, Filet z miruny smażony, Ziemniaki, Surówka z selera, orzecha włoskiego i rodzynek, Sok 100% (1,3,4,5,7,8)

 

Cyfry w nawiasach oznaczają numery alergenów, podanych w tabeli obok.

Dzieci podczas pobytu w przedszkolu dostają bez ograniczeń wodę źródlaną niegazowaną.

 

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w jadłospisie.          Sporządziła: Marlena MichalskaPoniedziałek 19 marca 2018

REJONOWY KONKURS BIBLIJNY WE WSCHOWIE 2018 PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
poniedziałek, 19 marca 2018 21:41
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

Dnia 15.03.2018 w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte, we Wschowie, odbył się Rejonowy Konkurs Biblijny „Biblista Junior” z Ewangelii wg św. Mateusza. Naszą szkołę reprezentował Marcin Zalewski, uczeń klasy Vib, który zajął II miejsce, i tym samym zakwalifikował się do etapu diecezjalnego (o randze wojewódzkiej). Kolejny etap odbędzie się 12. Kwietnia 2018r., w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu.
Gratulujemy Marcinowi i życzymy dalszych sukcesów!
Katechetka E. Moskalewicz

ZDJECIE

ZDJECIE


SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018 PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
poniedziałek, 19 marca 2018 21:37
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

W dniach 26-28.02. 2018 w naszej Szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Wygłosił je ojciec Walenty – franciszkanin ze Wschowy. Dzieci codziennie uczestniczyły w Mszy św. z nauką rekolekcyjną i skorzystały z sakramentu pokuty. Ponadto obejrzały filmy biblijne oraz inscenizację pt. „Droga do świętości Stanisława Kostki” – patrona dzieci i młodzieży.
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!
Katechetka E. Moskalewicz

ZDJECIAśroda 14 marca 2018

JADŁOSPIS PRZEDSZKOLE 12.03-17.03.2018 PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s Magda Szczepaniak
środa, 14 marca 2018 09:38
Artykuły przedszkola / Aktualności przedszkola

JADŁOSPIS

PIONIEDZIAŁEK 12.03.2018

Śniadanie: Kanapki z masłem,mieszanką sałat, kurczakiem gotowanym i ogórkiem kiszonym Mleko czekoladowe (1,3,7,9)

Obiad: Zupa grochowa z kiełbasą z szynki, Pyzy na parze z sosem jogurtowo- czekoladowym, Marchew i jabłko, Kompot wieloowocowy (1,3,7,8)

WTOREK 13.03.2018

Śniadanie: Płatki kukurydziane i pełnoziarniste z mlekiem, Bułki pszenne i orkiszowe z masłem, szyneczką indyczą i pomidorem, Słonecznik i pestki dyni do chrupania (1,7,9)

Obiad: Zupa kalafiorowo- marchewkowa z koperkiem na maśle, Szynka w sosie własnym z nutą chrzanu, Kasza pęczak, Surówka z modrej kapusty i jabłka, Kompot śliwkowy (1,7,8)

ŚRODA 14.03.2018

Śniadanie: Sałatka z brokuła, jajka, szynki i kukurydzy, Chleb 4 ziarna i na zakwasie z masłem i szynką gotowaną, Mleczna kawa zbożowa, Pół jabłka (1,3,7,9)

Obiad: Zupa jarzynowa na drobiu, Makaron pełnoziarnisty z twarogiem waniliowym i sosem leśnym / jagody, maliny, truskawki/ Kompot z czerwonej porzeczki (1,7,8)

CZWARTEK 15.03.2018

Śniadanie: Chleb graham i pszenno - żytni z masłem, kiełbasą krakowską i ogórkiem zielonym, Serek śmietankowy, Pół banana, Kakao (1,3,7,9)

Obiad: Zupa ogórkowa, Potrawka z kurczaka z jarzynami i natką pietruszki, Ziemniaki, Kompot jabłkowy (1,7,8)

PIĄTEK 16.03.2018

Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem pasta twarogowo – jajeczna, szczypiorek, Papryka
do chrupania, Herbata owocowa z miodem naturalnym (1,3,4,7)

Obiad: Barszcz czerwony zabielany z ziemniakami i koperkiem, Filet z soli smażony, Ziemniaki, Fasolka szparagowa z masłem i bułką, Kompot z czarnej porzeczki (1,3,4,7,8)

Cyfry w nawiasach oznaczają numery alergenów, podanych w tabeli obok.

Dzieci podczas pobytu w przedszkolu dostają bez ograniczeń wodę źródlaną niegazowaną.

 

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w jadłospisie. Sporządziła: Marlena Michalska
Wtorek 06 marca 2018

ZMIANA ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
wtorek, 06 marca 2018 20:21
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

W dniu 9 marca 2018 roku szkoła pracuje wdług planu zajęć, natomiast dniem wolnym od zajęć dydaktycznych jest 1 czerwca 2018roku.


Strona 1 z 2
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Różności

Pomocne w nauce

Statystyka

Użytkowników : 9
Artykułów : 778
Odsłon : 1600606

Archiwum

  • 2018 (47)
  • 2017 (79)
  • 2016 (69)
  • 2015 (70)
  • 2014 (39)
  • 2013 (67)
  • 2012 (55)
  • 2011 (109)
  • 2010 (106)
  • 2009 (121)