Grudnia 2019

Wtorek 10 grudnia 2019

MIKOŁAJKI, CZYLI KLASA VB W ZIELONEJ GÓRZE PDF Drukuj Napisz e-mail
Wpisał %s E.Maćkowiak
wtorek, 10 grudnia 2019 18:58
Artykuły szkoły / Aktualności szkoły

6 grudnia klasa VB pod opieką p. Justyny Jasik oraz p. Dajany Lewandowskiej wyjechała na wycieczkę do Zielonej Góry.
Pierwszym punktem wyprawy były warsztaty cukiernicze. W manufakturze „Kraina Słodkości” piątoklasiści przyglądali się, jak powstają ręcznie wykonywane cukierki i lizaki.  Następnie – z przygotowanego kolorowego karmelu – każdy uczeń samodzielnie zrobił dla siebie pysznego, dużego lizaka.
W sklepie  i mini fabryce w jednym można było zakupić pyszne słodycze dla siebie i dla bliskich.

Po słodkim szaleństwie uczniowie udali się na spacer zielonogórskim deptakiem, gdzie zobaczyli kilka ciekawych miejsc i pomników Zielonej Góry oraz pozowali do pamiątkowych fotografii. Przy okazji wychowawczyni wytłumaczyła, kim był Bachus i dlaczego ta postać wiąże się z Zieloną Górą. Podczas spaceru dzieci liczyły też małe figurki Bachusa umiejscowione w różnych punktach miasta.
Następną atrakcją była wizyta w zielonogórskim Planetarium Wenus przy Centrum Nauki Keplera.                         
W planetarium uczniowie wykonywali ciekawe doświadczenia z dziedziny optyki w tzw. Laboratorium Światła. Głównym punktem odwiedzin w centrum nauki był jednak seans edukacyjny pt. „Polaris”. Najpierw na ruchomej kopule wszyscy widzowie obejrzeli i wysłuchali informacji na temat jesiennego nieba, na którym widoczne są gwiazdozbiory związane z historiami mitologicznymi. Po tym pokazie była projekcja interesującego filmu animowanego, w którym niedźwiedź polarny i pingwin, dzięki swoim przygodom tłumaczyli między innymi, jak to się dzieje, że na jednych planetach bieguny są oblodzone, a na innych nie, oraz dlaczego zmieniają się pory roku.
Na zakończenie pobytu w Zielonej Górze uczestnicy wycieczki udali się na ciepły posiłek do galerii Focus, gdzie z apetytem zjedli pizzę i inne specjały kuchni włoskiej.
Tegoroczne mikołajki piątoklasiści spędzili wyjątkowo. Wyjazd na pewno można nazwać udanym.

Justyna Jasik

 

GALERIA


Różności

Pomocne w nauce

Statystyka

Użytkowników : 9
Artykułów : 857
Odsłon : 2440461

Archiwum

  • 2019 (55)
  • 2018 (78)
  • 2017 (70)
  • 2016 (69)
  • 2015 (70)
  • 2014 (39)
  • 2013 (67)
  • 2012 (55)
  • 2011 (109)