Losowe nowości

Lubuski Festiwal Piosenki PRO ARTE

18 kwietnia 2018 roku, w CKiR we Wschowie, odbył się Lubuski Festiwal Piosenki PRO ARTE. Były to eliminacje na szczeblu powiatowym. Udział w konkursie wzięły trzy uczennice z naszej szkoły: Dominika Walenczak, Kornelia Kłapouczczak oraz Zuzia Wójcik. Pomimo braku nominacji do kolejnego etapu, jesteśmy bardzo dumni z dziewczynek, ponieważ dumnie reprezentowały naszą szkołę.
Notatkę opracowała Karina Piwowar

ZDJECIA

VI Virtus Volley Cup PDF Drukuj Email
Artykuły szkoły - Sport dziewcząt
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 marca 2010 18:31

Już po raz szósty „Grupa Virtus” wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej i Klubem Olimpijczyka "OLIMPIA" Szlichtyngowa zorganizowała w dniach 12-13 marca 2010r. Ogólnopolski Turniej Mini-piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Starosty Wschowskiego „Virtus Volley Cup”.

Turniej jest jedną z największych imprez tego typu w kraju, podczas której uczestnicy zapoznawani są z symbolami olimpijskimi: flagą i zniczem olimpijskim. Jest to też okazja do sukcesywnego poznawania olimpijczyków - reprezentantów Polski. Dotychczas turniej odwiedzili: Julita Macur, Anna Sulima, Lilianna Zagacka, Zbigniew Spruch, Jacek Bodyk, Marcin Horbacz, Sławomir Mocek, Ewa Zielińska i inni. W tegorocznej edycji uczestniczyli: Marek Łbik (srebny i brązowy medalista olimpijski w kajakarstwie - Seul 1988), Grzegorz Adam Urbanowski (czołowy chodziarz długodystansowy lat 80-90, reprezentant kraju), Maciej Lepiato (sportowiec niepełnosprawny, reprezentant Polski w siatkówce, czołowy lekkoatleta kraju - skok wzwyż), Dariusz Goździak (złoty medalista olimpijski w pięcioboju nowoczesnym z Barcelony -1992; działacz Polskiego Komitetu Olimpijskiego), Janusz Krulikowski (trener reprezentacji Polski w siatkówce niepełnosprawnych) oraz poseł RP i Prezes Szkolnego Związku Sportowego Wojciech Ziemniak. Dla upamiętnienia tych wizyt w szkole powstała Ściana Sław Sportu, na której widnieją grawery z charakterystyką i autografem każdego Gościa Honorowego. W tegorocznej edycji rozgrywek udział wzięły 84 zespoły praktycznie z każdego zakątka Polski. Zanim jednak ekipy przystąpiły do rywalizacji w tej kategorii, w Szlichtyngowej nastąpiło otwarcie tej imprezy połączone z inauguracją Dni Olimpijczyka. W ceremonii otwarcia wzięło udział wielu znakomitych gości w tym byłych olimpijczyków i przedstawicieli świata sportu oraz władz samorządowych. Potem już na parkietach Szlichtyngowej /VI klasy/, Wilkowa /IV klasy/ i Wschowy /V klasy/ rywalizowano o miano najlepszej w tym turnieju.

Zdjęcia z turnieju trenerów

Zdjęcia z turnieju klas IV (Wilków)

Zdjęcia z zakończenia turnieju - NOWE!

Zdjęcia z turnieju klas VI (Szlichtyngowa) - NOWE!

FILM - Wniesienie flagi olimpijskiej i odpalenie znicza

FILM - Wprowadzenie zawodniczek

FILM - Ściana Sław Sportu

RELACJA Z TURNIEJU NA STRONIE KURATORIUM OŚWIATY - NOWE!

Po grach eliminacyjnych utworzono grupy, które walczyły o jak najlepsze miejsca w tej rywalizacji. Walka o każdy punkt, który przybliżał drużyny do końcowego sukcesu była bardzo zacięta.

Końcowa klasyfikacja klas IV (SP Wilków):
1. SP Smolnik
2. Zorza Wodzisław Śląski I
3. UKS Środa Wielkopolska I

4. Dwójka Milicz I
5. SMS Poznań I
6. Olimp Września I   
7. UKS Środa Wielkopolska II
8. Ares Nowa Sól
9. SMS Poznań III
10. Polon Krotoszyn I
11. SP 14 Toruń I
12. Dwójka Milicz II
13. USA Beach Volley Lubsko II
14. Polon Krotoszyn II
15. Błyskawica Rokietnica I
16. USA Beach Volley Lubsko II
17. Virtus Volley Szlichtyngowa I
18. Budowlani Toruń III
19. Olimp Września II
20. Budowlani Toruń I
21. Budowlani Toruń II
22. UKS Środa Wielkopolska III
23. Virtus Volley Szlichtyngowa II
24. Virtus Volley Szlichtyngowa IV

25. Olimp Września III
26. SP 14 Toruń II
27. SP 14 Toruń III
28. Błyskawica Rokietnica II
29. UKS Środa Wielkopolska IV
30. SMS Poznań II
31. Zamet Przemków
32. Virtus Volley Szlichtyngowa III

Najlepsza Drużyna Woj. Lubuskiego - Ares Nowa Sól.

Końcowa klasyfikacja klas V (OSiR Wschowa):
1. Dwójka Milicz I
2. SP Czeszewo
3. Olimp Września I

4. Virtus Volley Szlichtyngowa I
5. Volleyball Śmigiel I
6. Atlas Tarnowo Podgórne I
7. Atlas Tarnowo Podgórne I
8. Olimp Września I
9. Dwójka Stęszew I
10. Virtus Volley Szlichtyngowa I
11. SP Stęszew
12. Polon Krotoszyn
13. USA Beach Volley Lubsko
14. Virtus Volley Szlichtyngowa IV
15. SP Wilków
16. Ares Nowa Sól
17. Virtus Volley Szlichtyngowa IV
18. Zamet Przemków I
19. Spartakus Września
20. Volleyball Śmigiel II
21. Dwójka Stęszew II
22. Zamet Przemków II

Najlepsza Drużyna Woj. Lubuskiego - Virtus Volley Szlichtyngowa.

Puchar ufundowany przez dyrektora OSiR Wschowa dla Najlepszej Drużyny z Powiatu Wschowskiego: Virtus Volley Szlichtyngowa I.

Puchar Pocieszenia ufundowany także przez dyrektora OSiR Wschowa otrzymał Zamet Przemków II.

Końcowa klasyfikacja klas VI (SP Szlichtyngowa):
1. SP 28 Toruń
2. Zorza Wodzisław Śląski I
3. Budowlani Toruń I

4. Budowlani Toruń II
5. SP 17 Gorzów Wielkopolski II
6. SP Stęszew I
7. Virtus Volley Szlichtyngowa I
8. Spartakus Września I
9. Sójcze Rawa Mazowiecka I
10. USA Beach Volley Lubsko
11. Ares Nowa Sól
12. Virtus Volley Szlichtyngowa II
13. Zamet Przemków
14. SP 17 Gorzów Wielkopolski I
15. Polon Krotoszyn II
16. Dwójka Stęszew
17. Polon Krotoszyn I
18. Zorza Wodzisław Śląski II
19. Spartakus Września II
20. SP Konradowo
21. SP Wilków
22. SP Stęszew II
23. Polon Krotoszyn III
24. SP Bielawy
25. Sójcze Rawa Mazowiecka II
26. Jedynka Szprotawa II
27. Jedynka Szprotawa I
28. Świt Drzonków I
29. Świt Drzonków II
30. Jedynka Szprotawa III

Najlepsza Drużyna Woj. Lubuskiego- SP 17 Gorzów Wielkopolski.

Puchar dla Drużyny Fair Play ufundowany przez Polski Komitet Olimpijski odebrała drużyna z SP Konradowo. Przy gromkich brawach i owacji na stojąco nagrodę z rąk przedstawiciela Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Dariusza Goździaka odbierał trener wraz z zawodniczkami. W uzasadnieniu zwrócono uwagę na fakt, że jako jedyni występowali w turnieju nie mając swoich strojów ani własnego boiska do treningów. Mimo to w swojej grupie na 30 występujących zespołów zajęli zaszczytne 20 miejsce.

Składy drużyn ze Szlichtyngowy:

Kat. "Dwójki", klasy IV i młodsze
I skład
1.Martyna Judasz
2.Aleksandra Kubiak

II skład
1.Aleksandra Skwarczyńska
2.Julia Hejner

III skład
1.Maria Michalska
2.Klnga Podpora

IV skład
1.Aleksandra Medyńska
2.Nicola Stankiewicz

Kat. "Trójki", klasy V
I skład
1.Dagmara Pasternak
2.Martyna Lachowska
3.Ewelina Pawlak

II skład
1.Roksana Urbańska
2.Katarzyna Dziedzic
3.Patrycja Ilmak

III skład
1.Kasia Królikowska
2.Monika Zalewska
3.Samanta Jardel

IV skład
1.Marlena Czechowska
2.Kaja Neć
3.Karina Poczopko

Kat. "Trójki", klasy VI
I skład
1.Daria Lachowska
2.Monika Karolak
3.Anna Moskalewicz

II skład
1.Patrycja Ciesielska
2.Joanna Ciesielska
3.Aleksandra Kubacka

Ceremonia zakończenia, na której wręczono wyróżnienia w postaci medali i pucharów oraz nagród indywidualnych odbyła się 13.03.2010r w godzinach popołudniowych na Hali Sportowej w Szlichtyngowej. To była wspaniała promocja siatkówki oraz miejscowości, w których rozgrywano ten arcyciekawy turniej.

Organizatorzy serdecznie dziękują rodzicom: Oli Medyńskiej, Oli Kubiak, Martyny Judasz, Marysi Michalsiej, Nicoli Stankiewicz, Kingi Podpory,  Oli Skwarczyńskiej, Julii Hejner, Dagmary Pasternak, Martyny i Darii Lachowskich, Eweliny Pawlak, Kasi Kowalskiej, Moniki Zalewskiej, Kasi Dziedzic, Patrycji Ilmak, Roksany Urbańskiej, Kai Neć, Samanty Jardel, Patrycji Czechowska, Patrycji Ciesielskiej, Moniki Karolak, Ani Moskalewicz, Oli Kubackiej, Piotra Zientka i Miriam Zientek za przygotowanie przepysznych ciast dla zaproszonych gości i kadr trenerskich.

Dziękujemy również osobom, które uświetniły nasz turniej swoją obecnością. Są to /kolejność przypadkowa/ : Marek Boryczka - Wicestarosta Powiatu Wschowskiego, Jan Wardecki - Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Ryszard Szumski - Przewodniczący Rady Powiatu Wschowskiego, Daniel Mika - Dyrektor SP im. JP II i Radny Powiatu Wschowskiego, Józef Rubacha - Przewodniczący Komisji Kultury, Edukacji i Kultury Fizycznej - Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Jolanta Maryniuk - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Bogusław Baszczak
- Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Adam Fałda - Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Józef Bartkowiak - Prezes Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej, Piotr Chałupka - Dyrektor OSiR Wschowa, Jolanta i Roman Denesiukowie - Restauracja Fin de Siecle, Beata Lipigórska - Clement Windows Polska, Jarosław Gnat - Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Szlichtyngowej, Joanna i Zygmunt Frąckowiakowie - Słowo Ziemi Wschowskiej, Zuzanna Bek - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowie, Antoni Łatka - Ks. Dziekan Parafii Szlichtyngowa, Stanisław Łepkowski, Andrzej Krzemień - Wójt Gminy Wiejskiej Głogów, Krystyna Grzegorek - Radna Gminy Głogów, Wojciech Ziemniak - Poseł na Sejm RP i Prezes Szkolnego Związku Sportowego, Stanisław Łynko - Radny Gminy Szlichtyngowa, Firma Ars Longa, Marek Baraniak - Ppłk Jednostki Wojskowej w Głogowie, Justyna Drogosz - ZOZ Lekarza Rodzinnego w Szlichtyngowej, Irena Neć - ZOZ Lekarza Rodzinnego w Szlichtyngowej, Wiesław Łukasik - ZOZ Lekarza Rodzinnego w Szlichtyngowej, Elżbieta Urbanowicz-Przysiężna - Stowarzyszenie Bezpieczny Rowerzysta w Głogowie, Marek Bitner - Przewodniczący Rady Rodziców SP Szlichtyngowej, Sylwia Wojtysiak – Chata Polska, Damian Mielcarek - Rancho Karów, Teresa Śliwińska - Radna Gminy Szlichtyngowa, Bronisława Weleszczuk - Wicedyrektor SP Szlichtyngowa, Ludwik Ilmak, Czesława Świercz - Dyrektor Gimnazjum w Szlichtyngowej, Leon Wasielewski - PPU Wasielewski, Piotr Stein - Apteka "Eskulap" Szlichtyngowa, Marek Andrzejewski - Sklep REMIX, Krzysztof Smektała, Tomasz Mackiewicz - MAC-BUD. Wasza pomoc i wsparcie jest dla nas bardzo ważne.

Szczególnie dziękujemy obsłudze w osobach pań: Teresy Soleckiej, Gizeli Cugier, Ani Miakisz i panów Eugeniusz Tkacza i Henryka Birety. Nie sposób nie wpomnieć o profesjonalistach w każdym calu, czyli ratownikach medycznych. Dziękujemy też panu dyrektorowi Danielowi Mice, pani wicedyrektor Bronisławie Weleszczuk, pani sekretarce Renatce Mika, nauczycielce j. polskiego pani Anetce Medyńskiej oraz pani pedagog Madzi Lipowy za pomoc przed, w trakcie i po turnieju. Podziękowania dla DJ'a - Mateusza Polakowskiego za kompleksową obsługę muzyczną turnieju. Bardzo dziękujemy również panu Julianowi Michalskiemu za poprowadzenie drużyn klas czwartych oraz panu Tomaszowi Lachowskiemu za pomoc w prowadzeniu zespołów klas piątych. Podziękowania należą się również panom Damianowi Przybeckiemu i Sławomirowi Domagale za koordynowanie pracy sędziów punktowych i sędziów protokolantów. Turniej nie mogłaby się odbyć bez ogromnej pomocy takich osób jak: Asia Kichman, Ola Mackiewicz, Marlena Borecka, Marcin Opyrchał, Dagmara Hrynowiecka, Sebastian Blachowski, Tomek Drogosz, Bartek Kubiak, Piotrek Pinke, Kinga Wiśniewska, Daniel Kowalski, Paulina Nowicka, Marlena Mielniczek, Marta Ścisłowska, Jola Pinke, Ola Grzywacz, Dawid Kubiak, Mateusz Kopaszewski, Grzesiek Fiuk, Seweryn Kuczkowiak, Ala Blachowska.
To dzięki Wam turniej Virtus Volley Cup doczekał się już szóstej edycji i w dalszym ciągu możemy myśleć o jego rozwoju.

Podziękowania należą się również zespołowi Grupy Virtus, czyli: Justynie i Witkowi Jasikom, Basi i Sławkowi Majewskim, Radkowi Wasielewskiemu, Monice i Michałowi Dymkom, Maćkowi Kostusikowi, Gosi i Piotrkowi Blachowskiemu, Kazikowi Nodze, Radkowi Majewskiemu, Tomkowi Ambrożemu, Robertowi Jasikowi. Podziękowania również dla współorganizatorów - OSiR Wschowa i SP Wilków, a zwłaszcza dyrektora OSiR pana Piotra Chałupki. Pana profesjonalizm i cenne rady bardzo nam pomogły.

 

Komentarze  

 
#7 anonim.steszew 2010-10-05 18:54
Cytuję Katrina:
Superowo było Pozdrawiam wszystkie dziewuchy i oczywiście Stęszew (moje laski :)

omm jeżeli chodzi o wszystkie dziewczyny ze steszewa to dziekuje hehe ..
Cytować
 
 
#6 admin 2010-04-01 21:10
Zdjęcia z turnieju klas V-tych są jeszcze w aparacie pana dyrektora. Wrzucę je po świętach. Proszę o cierpliwość i odwiedzenie strony pod koniec przyszłego tygodnia
Cytować
 
 
#5 matess 2010-03-30 21:12
Nie ma potrzeby nic zmieniac niech tak zostanie jak jest a
to ja dziekuje ze moglem w czym takim uczestniczyc i dac cos z siebie .pozdro;-)
Cytować
 
 
#4 Grupa Virtus 2010-03-30 20:12
... A może to nasz nieoceniony DJ. Mateusz jeżeli to Ty, to sorry kolejne przeoczenie. Już to naprawiamy i jeszcze raz dziękujemy
Cytować
 
 
#3 Grupa Virtus 2010-03-30 19:12
Może kogoś przeoczyliśmy ... co się mogło zdarzyć. Bardzo proszę o przybliżenie funkcji "Dziadzi" :) Z pewnością, co już zauważyłem, nie wspomnieliśmy o wspaniałych ratownikach medycznych. Może wśród nich był "Dziadzia". Jeżeli tak to już to niedopatrzenie naprawiamy. Pozdrawiamy serdecznie i jeszcze raz dziękujemy, ekipa Grupy Virtus.
Cytować
 
 
#2 matess 2010-03-30 15:51
A to ze -dziadzia- tam siedzial dwa dni , mial jedno z wielu waznych zadan i dostal za to troche kaski to juz po co o nim pisac , hehe
dziex
Cytować
 
 
#1 Katrina 2010-03-29 11:11
Superowo było Pozdrawiam wszystkie dziewuchy i oczywiście Stęszew (moje laski :)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Ze względu na charakter witryny (strona szkoły), a także (a może przede wszystkim) netykietę bardzo prosimy o kulturalne wyrażanie swoich opinii :) Admin, RW.


Kod antysapmowy
Odśwież

Różności

Pomocne w nauce

Statystyka

Użytkowników : 9
Artykułów : 778
Odsłon : 1603309

Archiwum

  • 2018 (47)
  • 2017 (79)
  • 2016 (69)
  • 2015 (70)
  • 2014 (39)
  • 2013 (67)
  • 2012 (55)
  • 2011 (109)
  • 2010 (106)
  • 2009 (121)