Losowe nowości

Lubuski Festiwal Piosenki PRO ARTE

18 kwietnia 2018 roku, w CKiR we Wschowie, odbył się Lubuski Festiwal Piosenki PRO ARTE. Były to eliminacje na szczeblu powiatowym. Udział w konkursie wzięły trzy uczennice z naszej szkoły: Dominika Walenczak, Kornelia Kłapouczczak oraz Zuzia Wójcik. Pomimo braku nominacji do kolejnego etapu, jesteśmy bardzo dumni z dziewczynek, ponieważ dumnie reprezentowały naszą szkołę.
Notatkę opracowała Karina Piwowar

ZDJECIA

Manewry w Głogowie PDF Drukuj Email
Artykuły szkoły - Aktualności szkoły
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 września 2009 20:43

Ponad 200-tu rowerzystów wyruszyło dziś w drogę w kolejnym rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Bezpieczny Rowerzysta”. Tym razem rowerzyści za swój cel obrali poligon wojskowy na Górkowie.

Zdjęcia: Tutaj i Tutaj


Na poligonie po krótkim odpoczynku i posiłku rozpoczęły się I manewry o „Kask Rowerowy 2009”. Do manewrów zgłosiło się aż 12 drużyn: Skołowani Saperzy, Trybiki, Szambonurki, ODK Romek, Master, Czwarty bratinż, Spółdzielczy Rike Team,Głogowska Grupa Ratownicza, Starostwo Powiatowe w Głogowie oraz Orły Powiatu Wschowskiego i Klasztor Ojców Franciszkanów we Wschowie. Wszystkie pięcioosobowe drużyny musiały się wykazać w konkurencjach dla prawdziwego rowerzysty sapera. Przygotowaliśmy m.in. strzelanie, zmiana koła, opatrunek i transport rannego na noszach, rzut kołem ratunkowym czy cięcie piłą drewna. Każda z nich wymagała pracy zespołowej i dużej sprawności fizycznej.

Puchar Dowódcy Garnizonu Głogów oraz przechodnia "baba sapersko-rowerowa" za zajęcie pierwszego miejsca ostatecznie trafiła w ręce ekipy Orłów Powiatu Wschowskiego, w skład której weszło trzech pracowników naszej szkoły: dyrektor D. Mika, W. Jasik i R. Wasielewski, absolwentka naszej szkoły J. Mika oraz silna ekipa ze Sławy: K. Kliber, kol. Arek i kol. Magda. Na drugim miejscu znalazła się drużyna Skołowanych Saperów z głogowskiej jednostki wojskowej zdobywając puchar Prezydenta Miasta Głogów. Trzecią lokatę w manewrach zdobyła drużyna wojskowa "Czwarty bratinż".

Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz klepnięcie po ramieniu organizatorów. Uroczyste ogłoszenie wyników zakończyło odśpiewanie sto lat dla współorganizatora manewrów głogowskiej jednostki wojskowej z okazji zbliżającego się święta Wojska Polskiego.

źródło: www.glogow-info.pl

więcej zdjęć: Tutaj i Tutaj

 

Różności

Pomocne w nauce

Statystyka

Użytkowników : 9
Artykułów : 786
Odsłon : 1620350

Archiwum

  • 2018 (55)
  • 2017 (79)
  • 2016 (69)
  • 2015 (70)
  • 2014 (39)
  • 2013 (67)
  • 2012 (55)
  • 2011 (109)
  • 2010 (106)
  • 2009 (121)