Dnia 22 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.
Jak co roku zorganizowany został uroczysty apel, który w tym roku przybrał inną formę. Zostały odśpiewane piosenki w języku angielskim oraz niemieckim przez uczniów klasy 0, I, II, III, IV i VII.
Zorganizowany został także quiz w formie FAMILIADY, gdzie uczniowie mogli wykazać się znajomością języka angielskiego i niemieckiego oraz wiedzą  o państwach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych .Obie drużyny pod przewodnictwem Dyrekcji naszej szkoły z łatwością poradziły sobie z odpowiedzią na każde pytanie. Każdy uczestnik biorący udział w zabawie został nagrodzony oceną celującą.

Udany występ siatkarek z klas IV PDF Drukuj Email
Artykuły szkoły - Sport dziewcząt
Wpisany przez Administrator
niedziela, 25 marca 2012 19:00

Dnia 25.03. w Kosieczynie odbył się I wojewódzki etap eliminacyjny dziewcząt w mini piłce siatkowej klas czwartych, rocznik 2001 i młodsze (dwójki) Kinder + Sport. W zawodach wystąpiło 45 drużyn z całego województwa lubuskiego. Virtus Volley Szlichtyngowa wystawił 4 zespoły, które spisały się rewelacyjnie podczas tych rozgrywek.

W pierwszej fazie turnieju drużyny podzielono na 8 grup. Zwycięzca i druga drużyna z każdej grupy miały awansować do najlepszej 16 turnieju. Tą fazę rozgrywek nasze podopieczne, wszystkie zespoły pokonały w wspaniałym stylu, awansując w komplecie do następnej rundy. Drugi etap turnieju miał na celu wyłonić zespoły, które miały walczyć w rundzie finałowej,  w grupach czterozespołowych o miejsca 1-4, 5-8,9-12, 13-16.Po drugiej rundzie nasze zespoły znalazły się w następujących grupach: zespół I i II w grupie pierwszej 1-4, zespół III w grupie 5-8 i zespół IV w grupie 13-16.

Składy naszych zespołów:
Virtus Szlichtyngowa I – Aleksandra Skwarczyńska, Sandra Wawrzyniak, rez. Z. Zientek
Virtus Szlichtyngowa II – Daria Składowska, Ż. Ciesielska
Virtus Szlichtyngowa III – Joanna Uran, Martyna Jaciuk, rez. Wiktoria Purgiel
Virtus Szlichtyngowa IV – Nikola Markiewicz, Magdalena Mech

Następny turniej "dwójek” odbędzie się również w Kosieczynie, dnia 31.03,podczas którego zostanie wyłoniona 8 najlepszych zespołów z województwa. W  kwietniu spotka się w walce o medale-KLUBOWE MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA KINDER+SPORT. Złoty medalista naszego województwa pojedzie na Mistrzostwa Polski w czerwcu do Zabrza. Jest więc o co walczyć. Naszym zawodniczkom życzymy powodzenia.