Losowe nowości

JADŁOSPIS 09-20. 09. 2019


PONIEDZIAŁEK 09.09.2019
Zupa grochowa z parówką z szynki
Bułka  ciabatta z masłem,  sałatą i  serem żółtym, Pomidorki koktajlowe Nektarynka (1,6,7*)
WTOREK 10.09.2019
Kotlet z piersi kurczaka w słoneczniku, Ziemniaki z koperkiem, Mizeria z ogórka gruntowego, rzodkiewki i szczypiorku , Arbuz (1,3,7)
Środa 11.09.2019
Udziec z indyka w sosie ziołowym, Kasza pęczak, Sałatka z buraczka czerwonego, Maliny (1,7)
CZWARTEK 12.09.2019
Filet z miruny smażony, Ziemniaki, Surówka z białej rzodkwi, ogórka zielonego, marchewki,  pory i kukurydzy (1,3,4,7)
PIĄTEK 13.09.2019
Zupa  szczawiowa z jajkiem, Bułka orkiszowa z masłem, szynką białą z kurczaka                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Papryka kolorowa o chrupania (1,7,8 *)

PONIEDZIAŁEK 16.09.2019
Zupa letnia ( udka kuraka, włoszczyzna, brokuły, kalafior, brukselka, groszek zielony, kapusta, ziemniaki, koperek, fasolka szparagowa)
Bułka grahamka z masłem, filetem z indyka, ogórkiem zielonym i rzodkiewką   (1,6,7,8*)
WTOREK 17.09.2019
Makaron pełnoziarnisty z twarogiem waniliowym i sosem leśnym, Woda, Banan (1,7)
Środa 18.09.2019
Klopsiki w sosie pomidorowym, Ziemniaki, Surówka z kapusty pekińskiej, papryki, koperku i kukurydzy, Deser mleczno- orzechowy Zuzia (1,3,5,7)
CZWARTEK 19.09.2019
Ryba po grecku, Ziemniaki z koperkiem, Mus owocowy 100% (1,3,47)
PIĄTEK 20.09.2019
Zupa pomidorowa z makaronem muszelki i natką pietruszki, Bułka z masłem, twarożkiem z ogórkiem zielonym, rzodkiewką i szczypiorem, Orzechy  (1,5,7,8*)

Cyfry w nawiasach oznaczają numery alergenów podanych w tabeli obok.
Zastrzegamy sobie prawo do zmian w jadłospisie.
Wszystkim życzymy smacznego.
Sporządziła: Marlena Michalska
TABELA ALERGENOW

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY PDF Drukuj Email
Artykuły szkoły - Aktualności szkoły
Wpisany przez Magda Szczepaniak   
piątek, 29 kwietnia 2016 06:51

W dniu 26.04.2016 z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w naszej szkole został zorganizowany gminny konkurs recytatorski pt. Wierszyki, które łamią naszej polskie języki. Składał się on z jednej części dla klas I-III Szkół Podstawowych, a z dwóch dla klas IV-VI Szkół Podstawowych
i Gimnazjum.

Pierwsze zadanie: uczestnicy wyrecytowali przygotowany samodzielnie trudny pod względem artykulacyjnym, krótki wiersz. W drugiej konkurencji musieli zaprezentować wylosowany tekst, tzw. łamaniec językowy. Jury w składzie: p. Magdalena Szczepaniak, p. Justyna Jasik, p. Joanna Kupisz, p. Krystyna Skrzypek miało nie łatwe zadanie, ponieważ bardzo trudno było wyłonić laureatów z tak licznej grupy utalentowanych uczestników. Po wysłuchaniu wszystkich uczniów, kierując się takimi kryteriami, jak: wymowa i intonacja (poziom języka), dobór repertuaru, interpretacja (umiejętności aktorskie), wrażenie artystyczne/estetyczne, łamaniec językowy ( w klasach IV-VI szkoły podstawowej i I-III Gimnazjum), jury postanowiło przyznać następujące miejsca:
Kategoria - Szkoły Podstawowe klasy I-III:
I miejsce – Amelia Baran – SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowie
II miejsce – Alicja Fartuszyńska - SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowie
III miejsce – Katarzyna Biel – SP w Starych Drzewcach
Wyróżnienia:
Agata Borowska – SP w Jędrzychowicach
Jan Neć - SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowie
Kategoria – Szkoły Podstawowe klasy IV-VI:
I miejsce – Magdalena Potocka - SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowie
II miejsce – Amelia Szpatowicz -  SP w Jędrzychowicach
III miejsce – Aleksandra Buras - SP w Starych Drzewcach

Kategoria – Gimnazjum:
I miejsce – Martyna Raczycka – Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowie
II miejsce – Karolina Potocka – Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowie
III miejsce – Aleksandra Łuczak  – Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowie

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie
w kolejnym roku szkolnym.
Anna Neć

ZOBACZ GALERIĘ

 

 

Różności

Pomocne w nauce

Statystyka

Użytkowników : 9
Artykułów : 837
Odsłon : 2264860

Archiwum

  • 2019 (35)
  • 2018 (78)
  • 2017 (70)
  • 2016 (69)
  • 2015 (70)
  • 2014 (39)
  • 2013 (67)
  • 2012 (55)
  • 2011 (109)